Ul. Kralja Tvrtka br.21, 71000 Sarajevo; tel. 033/445-710;
Broj 21/2011
06.10.2011. godine
JAVNOSTI, RADI ISTINE
PRESUDOM USTAVNOG SUDA BOSNE I HERCEGOVINE
BROJ: AP 1080/08.,OD 27.05.2011 GODINE PREKINUTO
ŠESTOGODIŠNJE IŽIVLJAVANJE „MERHAMETA“
SARAJEVO – HAJRUDINA ŠAHIĆA NAD „ NEPOSLUŠNIM“
MERHAMETIMA UZ NEVIĐEN ANIMUZITET PREMA NJIMA
„MERHAMET“ SARAJEVO I HAJRUDIN ŠAHIĆ
NISU USPJELI UKINUTI „MERHAMET“ BRČKO
DISTRIKTA BOSNE I HERCEGOVINE
Pored sudskih progona osnivaju se „svoji“ dvojni merhameti uz angažovanje jednog ili dva advokata za svaki kanton-županiju ili regiju u BiH, kako bi se ugušio rad „neposlušnih“ merhameta zabranom korištenja naziva „MERHAMET“ i pečata sa stiliziranim slovom „M“ u sredini, jer valjda smatraju da je „MERHAMET“ njihov i da je njihovo ekluzivno pravo na naziv „MERHAMET“ i ovoga puta vjerovatno zbog vlastitih interesa, ali i nedvojbeno na štetu sirotinje
Muke neposlušnih „MERHAMETA“ se intenzivnije nastavljaju totalnim uskraćivanjem pripadajuće kvote humanitarnih roba, novčanih sredstava, korištenje zajedničke imovine, zabranjuje se zajednička uplata kurbana, uz napomenu da je godišnji budžet „MERHAMETA“ Sarajevo 15,000.000. KM. koji se obezbjeđuje u ime svih i za sve merhamete u BiH, ali njegovu raspodjelu na neravnopravan i do kraja nehuman način vrši „MERHAMET“ Sarajevo, odnosno Hajrudin Šahic sa svojim dobro plaćenim poslušnicima (direktorima-volonterima i humanistima), naravno isključivo „njegovim merhametima“, i svakako na do kraja ne zakonit nacin na licne dohotke veceg broja nepotrebno stalnih uposlenika - >>volontera<<, sto bez sumnje predstavlja krivicno dijelo, jer se ova sredstva kao sto se vidi potpuno nenamjenski troše.
U toku naprijed rečenih ŠAHIĆEVIH „aktivnosti“ i njegovih poslušnika a u cilju što dužeg vladanja „merhametom“ i prikrivanja kriminala u njemu, organiziraju se izmišljene megalomanske razne akademije na kojima se nagraduju „ugledni“ pojedinci (cast izuzetcima), iza čijih je leda kasnije sigurnije nezakonito dijelovati, naručuju se razni oglasi, članci, kolumne i reportaže u novinama, televiziski razgovori i slično, a sve radi vlastitog veličanja i hvalisanja, zatim angažuju se opet „uglednici“ - tezgaroši i naručuje se pisanje knjiga o „MERHAMETU pune neistina o „velikanima-humanistima“ sadašnjeg vremena koji „merhametom“ vladaju punih 20 godina, organiziraju ne prirodna bjelosvjetska putovanja raznih „delegacija“, obmanjivački se zamajava javnost o navodnoj gradnji ambulanti, škola, pekara, kuhinja, farmi i jos mnogo koječega ( Bijeljina, Srebrenica i sl.) organiziraju se vrlo česti mnogoljudni i raskošni teferidži – piknici i u raznim gradovima i to samo za podaničke merhamete, svakako i ovo je sve na račun sirotinje
Elem, za sve ovo sto je nemilice i bestidno trošeno, sto se i dalje troši, najvjerovatnije zbog vlastitih interesa grupe vječiti „merhametlija“ koji radeći u „MERHAMETU“ stekoše pozamašne nekretnine i pokretnu imovinu, uz bijesne automobile sa vlastitim vozačima i sl., a prema dosta pouzdanim računicama moglo se za ta sredstva za sirotinju kupiti preko 20 vagona brašna, a srazmjerno tome i drugih živežnih namirnica (ulje, šećer, riža, makaroni, grah, začini i dr.), no nažalost i dalje je sve do „MERHAMETA“ Sarajevo, odnosno Hajrudina Šahica i grupice njegovih poslušnika.
Međutim, i pored svega sto smo doživljavali i doživljavamo po raznim osnovama od pojedinaca u „MERHAMETU“ Sarajevo koji nam je do Šahicevog dolaska na njegovo čelo početkom 2004 godine bio zajednički, uporno smo nastojali i nastojimo da se na jedan civilizacijski i korektan način uz međusobno uvažavanje i poštivanje razgovorima i dogovorima konačno prevaziđe ovo mučno i sramotno stanje u „MERHAMETU“ u cijelini, koje je zasigurno proizveo i proizvodi isključivo Hajrudin Šahić sa grupicom dobro plaćenih njegovih „MERHAMETLIJA I HUMANISTA“ , ali Šahic i njegova ekipa to na najdrskiji način odbijaju, sigurno svijesni da bi time sirotinja i humanizam bili na dobitku, a oni bez ministarski plaća i drugih beneficija.
Radi istine koju najšira javnost BiH, pa i šire treba da zna da smo u vezi sa ovim sramnim, smišljenim i nenormalno dugotrajućim slučajem >>MERHAMET<<, koji se namjerno i dalje produžava i sve vise usložnjava nastojali i molili skoro punih 8 godina uz vjerodostojne dokaze da sve ovo na ljudski način prevaziđemo, i to kako slijedi :
1. Pismom Skupštine Regionalnog „MERHAMETA“ za Bosansku Posavinu i Semberiju broj : 04-6/04 traženo je razrješenje slučaja „MERHAMET“, no Hajrudin Šahić odbacuje bilo kakav razgovor i dogovor u vezi sa ovim.
2. Razgovor i usuglašavanje nekih stavova sa Šahićem u Brčkom 24.10.2008 god. Što je Šahić prihvatio, pa odbio i pogazio dogovoreno, istina ostavljajući mogućnost za novi razgovor eventualno u Tuzli. Zabilješka od 26.11.2008 god.
3. Zakazan je razgovor u Tuzli sa Šahićem za 24.11.2008.god na koji Šahic na jedan do kraja nekorektan i prevarantski način nije došao, zabilješka od 04.02.2009 god
4. Zakazan razgovor delegacija u Tuzli za 27.02.2009.god, održan je ali opet Šahić u svom obmanjivačkom stilu nije došao.
5. Dana 10.05.2011.god obavljen razgovor i dogovor sa Šahićem u njegovom kabinetu u Sarajevu i obostrano prihvaćeno slijedeće :
a) Uspostavljanje-konstituisanje jedinstvenog, zajedničkog, modernog, ravnopravnog i transparentnog „MERHAMETA registriranog na nivou države BiH sa sjedištem u Sarajevu, uz uvažavanje svačijih specifičnosti da u svim organima i tijelima mora biti ravnopravna zastupljenost sa cijelog prostora BiH, a ti organi i tijela treba da budu nosioci najširih ovlasti
b) Da se izvrši funkcionalna, realna i ekonomična organizacija regionalnih merhameta u BiH, svakako bez dvojnih merhameta kakvih je nažalost do sada bilo, sa novim i do kraja humanističkim i suvremenim statutom i drugim aktima „MERHAMETA“
c) Da se na ljudski i odgovoran način koliko god je to moguće više isprave dosadašnje izvjesne nepravilnosti i greške prema pojedinim općinskim i regionalnim merhametima, a uz to i prema nekim pojedincima
d) Da se donese dugoročnija strategija razvoja i rada „MERHAMETA“ u BiH ciji nosioci treba da budu najbolji akrivisti i istinski humanisti, a sve radi sirotinje koje svakodnevno nažalost ima sve više.
Na totalno neozbiljan i neodgovoran način i ovoga puta je Hajrudin Šahic pogazio dogovor, ponizio, obmanuo i prevario sve one kojima je u srcu i duši jedinstven „MERHAMET“, iskazujuci tako svoju nedoraslost prema ovom uistinu delikatnom pitanju.
U cilju razrješenja slučaja „MERHAMET“ obavljen je i bezbroj telefonskih razgovora i dogovora, ali je i u njima Šahic iskazao svoje dvoličje, pa je i ovo sve kasnije odbio i pogazio.
„MERHAMETI“ Brčko, Bratunac, Kiseljak, Orašje, Tešanj, Gradačac i mnogi drugi su unaprijed rečenom presudom ustavnog suda BiH konacno oslobodeni navedenog progona i izivljavanja od strane „MERHAMETA“ Sarajevo- Hajrudina Šahića i njegovih poslušnika.
Ovo je nepobitna istina o stanju u „MERHAMETU“ Sarajevo na osnovu koje nije teško zaključiti da je za sve definitivno isključivi krivac Hajrudin Šahic i grupica njegovih poslušnika, uz pitanje : Ima li smisla da i dalje traje ova bruka i sramota?
SDD „MERHAMET“ u BiH
Predsjednik: Safet Pilić
Nema komentara:
Objavi komentar